Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri Askıda
 

ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEKLEMELERİ ASKIDA

Yayın Tarihi : 01/03/2015 - 11:22
Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri Askıda
Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri Askıda

Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, 2014 yılı anaç koyun keçi destek listelerinin il ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde askıya çıktığını bildirdi. Başkan Kılınç 2 Mart pazartesi günü askıya çıkan listelerin 11 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar askıda kalacağını belirtti.

Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, tüm Türkiye’de il ve ilçe tarım müdürlüklerinde askıya çıkan “2014 yılı anaç koyun keçi destekleme” listelerinin yetiştiriciler tarafından kontrol edilmesini istedi. Yetiştiricilerin mağduriyet yaşamamaları için mutlaka askı icmallerini kontrol etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Kılınç, eksikleri olduğu takdirde bağlı bulundukları tarım müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları gerektiğini söyledi.

Anaç koyun keçi desteği ile ilgili bilgi veren Başkan Kılınç: “Koyun ve keçi yetiştiricileri yılda bir kez anaç hayvan desteği alıyor. Destek almaları için Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliklerine üye olmaları ve bakanlığın açıkladığı tarihlerde birliğimize hayvan sayıları gösterir belge ile başvurmaları gerekmektedir. Üyelerimizin bu destekten yararlanması için yoğun bir çaba harcıyoruz. Başvuru dönemi birliğimizce oluşturulan ekipler ilçe ilçe, köy köy dolaşıyor ve yetiştiricilerimizden başvuru dilekçelerini topluyor. Üyelere atılan mesajlar ve düzenlenen toplantılar ile bize ulaşmalarını istiyoruz” dedi.1690 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada