Dünden Bugüne Kale Cami
 

DÜNDEN BUGÜNE KALE CAMİ

Yayın Tarihi : 22/06/2016 - 18:46
Dünden Bugüne Kale Cami
Dünden Bugüne Kale Cami
Dünden Bugüne Kale Cami
Dünden Bugüne Kale Cami
Dünden Bugüne Kale Cami
Dünden Bugüne Kale Cami
Dünden Bugüne Kale Cami

Bu gün sizler için Kalecik Kale Camisinin nereden nereye geldiğine dair fotografları paylaşacağız. Kalecik Kale Camii son olarak Vakıflar Müdürlüğünce restero edildikten ve cemaat tarafından yan tarafında bulunan alana camiden bağımsız olarak yapılan minare ile bu günkü görümüne kavuştu. Son olarakta Kale Camii İmam Hatibi Vedat ZORLU'nun çabaları ile Kalecik Belediye Başkanlığınca  etrafının asfaltlanması yapıldı. Kalecik Kale Caminin bu günkü haline gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz.  

Kalecik Kale Camii Hakkında Bilgi : Yenice mahallesindedir. Dikdörtgen planlıdır, ahşap ve kerpiç olarak yapılmıştır. Mimberi tahtadan, mihrabı ise alçıdan yapılmıştır. Mihrapta çok güzel geometrik Ve bitkisel desenler ile kitabe vardır. “La ilahe illallah Muhammedin resullah” yazılıdır Duvarlarda  boya ile yapılmış çeşitli süsler vardır.  Kapının sağ tarafındaki kitabe de “Mucurlu hacı Ahmet” yazısı ile H.1315(M.1897) Tarihi okunmaktadır. 

Sayfanın En altında bulunan Linke Tıklayarak Kalecik _ Haberi Facebook Sayfasını Begenmeyi Unutmayın.

Dünden Bugüne Kale Cami - Serinin 1. Haberi   -2046 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada